Site Loader

Teknoloji sayesinde insanların çalışma, iletişim kurma, alışveriş yapma ve hatta ödeme yapma yöntemleri değişmektedir. Şirketler ve tüketiciler artık nakit paradan çok temassız ödemeyi tercih etmektedir. Günümüzde yeni bir ödeme sistemi ortaya çıkmıştır. Dijital para olarak bilinen bu sistem aynı zamanda bir yatırım aracıdır da.

Dijital paraya yatırım yapmak isteyenlerin sayısı git gide artıyor

Dijital para, 2008 mali krizinden sonra ortaya çıkan sanal bir para türüdür. Dijital para ile geleneksel ödeme yöntemlerini kullanma zorunluluğu ortadan kalkar.

Dijital paralar “blockchain” teknolojisine dayanmaktadır. Bu teknolojide işlemler bir veritabanına kaydedilir. Veri tabanındaki bilgiler teyitli ve şifrelidir. Ağ, “madenciler” tarafından korunmaktadır. Bunlar, işlemleri teyit etmek için güçlü bilgisayarlar kullanırlar. Ve bu hizmetleri karşılığında dijital para kazanırlar.

Dijital para birimlerinin değerlerindeki artışın üç ana nedeni vardır. İlk neden, değer artışıyla ilgili olarak medyada yayınlanan haberlerin, para kazanmak isteyen yeni yatırımcıları çekmeleridir. İkinci neden olarak, görece daha geleneklere bağlı finans şirketlerinin piyasaya yatırım yapmaya başlamaları gösterilebilir. Son neden ise dijital para birimleriyle altın arasındaki bağıntıdır. Bunlar, dünya ekonomisindeki trendlere adapte olarak hızlı değer artışları umudu vermektedir.

Covid-19 aşısının bulunması, pandemi sonrasında ekonominin hızlı bir şekilde kendini onarmasına imkan tanıyabilir. Hükümetler ve merkez bankaları ekonomiye nakit sağlayabilirler ki bu da enflasyonun ani bir şekilde artmasına neden olabilir. Dolayısıyla bazı yatırımcılar dijital paraları, ekonomik stres veya enflasyon artışı halinde değerini koruyan altına benzer bir değer deposu olarak görmektedirler.

Birden fazla varlığa yatırım?

Yoğun istikrarsızlık durumlarında tek bir karta oynamak akıllıca mıdır? Tabii ki değildir! Neyse ki, dijital paraya yatırımın riskini azaltan yöntemler bulunmaktadır.

Portföy çeşitlendirmesi, yatırımı farklı varlıklara bölüştürmek suretiyle uygulanan bir risk yönetimi stratejisidir. Çeşitlendirilmiş portföyde farklı tür varlıklar ve yatırım araçları bulunmaktadır. Böylece tek bir varlıktan kaynaklanan riske maruz kalma olasılığı azaltılmaktadır. Bu yöntemde, farklı tür varlıklardan oluşan bir portföyün uzun vadede ortalama olarak kar getirme olasılığının daha yüksek olacağı varsayılmaktadır. Bunun yanı sıra, tek bir dijital para birimi gibi tek bir varlığa yatırımın getirdiği risk minimuma indirilmektedir.

Çeşitlendirme ile portföydeki sistematik olmayan risklerin minimize edilmeleri amaçlanmaktadır. Portföydeki bazı varlıkları getirdiği kazanç, diğerlerinin getirdiği zararı karşılamaktadır. Portföy çeşitlendirme yönteminde varlıkların arasında korelasyon olmaması önemlidir. Böylece piyasadaki olaylara birbirlerinden bağımsız olarak tepki gösterirler.

Araştırmalar ve matematik modellere göre, çeşitlendirilmiş bir portföy, en karlı risk seviyesine ulaşabilmek için elzemdir.

Stellar ve Bitcoin Cash başarılı olma şansına sahip mi?

Portföy çeşitlendirmesine, uygun dijital paraların seçilmesi ile başlanmalıdır. Neyse ki piyasada birçok ilgi çekici ürün bulunmaktadır. Stellar ve Bitcoin Cash bunlardan ikisidir.

Stellar, finans kuruluşlarını bir araya getirmek suretiyle uluslararası para transferi ücretlerini radikal bir şekilde azaltmayı amaçlayan bir ödeme teknolojisidir.

Stellar, merkezi olmayan diğer ödeme teknolojilerine benzer bir şekilde çalışmaktadır. Dağıtılmış bir hesap defterini içeren merkezi olmayan sunucular ağından oluşmaktadır. Bu hesap defteri her düğümde 2 – 5 saniyede bir güncellenmektedir. Stellar ağındaki her düğüm kendine bir grup “güvenilir” düğüm seçer. Herhangi bir işlem bu gruptaki düğümlerin tamamı tarafından işlendiğinde teyit edilmiş sayılır. Bu sürecin kısaltılması sayesinde Stellar oldukça hızlı hale gelmiştir. Stellar’ın saniyede 1000 ağ işlemi yaptığı söylenmektedir. Stellar tokenleri bu nedenle geleceği parlak bir yatırım aracı olarak görülmektedir.

Bitcoin Cash’ın ana avantajları düşük fiyatı ve işlem hızıdır. Zincirdeki işlemlerin daha hızlı olmalarının sebebi, Bitcoin Cash’ın daha iyi ölçeklenebilir olmasıdır. Dolayısıyla, blok zincirinde aynı anda işlem yapabilen kişi sayısı daha fazladır. Bcash programcıları, blok zincirinin ölçeklenebilirliğini artıran çözümler üretmek suretiyle geleceğe yatırım yapmaktadırlar.

Netricoin: ikisi bir arada

Yukarıda belirtilen dijital para birimlerini elde etmek için devrim gibi bir ürün olan Netricoin’i satın almak yeterlidir. Netricoin seti, dijital paraya yatırım ve yatırım portföyü çeşitlendirmesi ile ilgili eğitimler, webinarlar, e-kitaplar ve eğitim materyalleri içermektedir. Başlangıç seviye kişilere yönelik olan eğitim materyalleri, dijital paralar ve yatırım ile ilgili bilgiler içermektedirler. 

Netricoin‘i diğer kurslardan ayıran özellik, setle birlikte 50:50 oranında verilen Stellar ve Bitcoin Cash dijital paralarıdır. Hediye olarak iki farklı dijital paranın verilmesinin amacı, kurs ve webinar katılımcılarının varlıklarını çeşitlendirmelerini sağlamak ve onları dijital paralara yatırım yapmaya teşvik etmektir. Söz konusu dijital paralar, aracı bir kuruluşu sağladığı özel bir hesapta muhafaza edilmektedir. Böylece başlangıç seviye kişilerin yapmaları muhtemel hatalar ya da hırsızlık olayları önlenmektedir. 

Başlangıç seviye kişilere uygun mudur?

Eğitimsel özelliklerinin yanı sıra Netricoin hakkındaki görüşler onun dijital parayı mükemmel bir şekilde muhafaza ettiğini belirtmektedir. Bütün işlemler çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir. Netricoin seti satın alan müşteriye özel olarak güvenceye alınmış bir zarf gönderilmektedir. Bu zarfta Netricoin erişim kodu kartı bulunmaktadır. Kartta bulunan kod, dijital paranın muhafaza edildiği hesaba giriş için gerekli kullanıcı adı ve şifredir.

Netricoin kartı bulunan müşteri sahibi olduğu dijital paranın değerini görebilir. Ancak, bu parayı bozdurmak için e-mail üzerinden teyit gereklidir. E-cüzdanda bulunan paranın yönetilebilmesi için, aracıya karttaki kodun verilmesi ve kimlik doğrulama işleminin tamamlanması gerekmektedir. 

Dijital para miktarını görmek ve dijital parayı yönetmek ile ilgili talimatlar müşteriye e-mail aracılığıyla gönderilmektedir. Herhangi bir sorun halinde alıcı müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ek destek elde edebilmektedir.

Güvenli muhafaza ve kolay teslim alma

Netricoin’i elde etmek için satıcıyla iletişime geçilmeli ve telefon görüşmesi randevusu alınmalıdır. Telefon görüşmesi sırasında ticari teklif sunulacak ve ürünle ilgili bilgiler verilecektir. Satın alma sonrasında müşteri kendisine e-mail aracılığıyla gönderilen eğitim materyallerine erişim, webinarlara kaydolma ve dijital paranın değerini takip etme hakkı kazanmaktadır. Aynı zamanda müşteriye, üzerinde bir kod bulunan Netricoin kartı posta ile gönderilmektedir. Bu kartı teslim alabilmek için kimlik göstermek şarttır.

Elde edilen dijital paranın teslim alınması oldukça kolaydır. Satıcıyla iletişime geçmeniz, kodu ve paranın transfer edileceği cüzdan numarasını vermeniz ve işlemin tamamlanmasını beklemeniz yeterlidir. Müşteri hem Stellar’ı hem de Bitcoin Cash’ı istediği an bozdurabilir.

Netricoin seti genel olarak başlangıç seviye kişilere yönelik bir üründür. Ürün, özellikle şimdiye kadar hiç çevrimiçi yatırım yapmamış olanlara, hacker saldırılarından korunmak isteyen kişilere ve borsada dijital para ile yapılan işlemlerle ilgili dezavantajlı kanunlara maruz kalmak isteyenlere önerilmektedir. Görece hızlı bir dijital para portföyü çeşitlendirmesine imkan tanıyan ürün aynı zamanda dijital paralara yatırım konusunda profesyonel bir eğitim sağlamaktadır.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *