Site Loader

Technológie zmenili spôsob, akým ľudia pracujú, komunikujú, nakupujú a dokonca aj platia za tovar. Spoločnosti a spotrebitelia už nie vždy uprednostňujú hotovosť a toto správanie ustupuje bezkontaktným platbám. Teraz existuje nový platobný systém, ktorý je zároveň investičným aktívom: kryptomena.

Investovanie do kryptomien – čoraz viac záujemcov

Kryptomena je druh digitálnej meny, ktorá sa objavila po finančnej kríze v roku 2008. Vďaka tomu jej vlastníctvom môžete obísť tradičné spôsoby platby.

Kryptomeny sú založené na technológii „blockchain“, čo je spoločná databáza transakcií, ktorých záznamy musia byť potvrdené a šifrované. Sieť je chránená ľuďmi nazývanými „ťažiari“, ktorí pomocou výkonných počítačov overujú transakcie a sú odmeňovaní jednotkami virtuálnej meny.

Rastúce ceny kryptomien poháňajú tri hlavné faktory. Po prvé, médiá šalejú z dôvodu zvyšovania hodnoty, priťahujú nových kupujúcich, ktorí chcú dosiahnuť zisk. Po druhé, tradičnejšie finančné spoločnosti investujú na trhu. Napokon, korelácia medzi kryptomenami a zlatom, ktorá je v súlade s trendmi v globálnej ekonomike, dáva nádej na rýchle zvýšenie hodnoty.

Vývoj vakcín na Covid-19 by mohol umožniť rýchle ekonomické zotavenie z pandémie v čase, keď vlády a centrálne banky naďalej pumpujú peniaze do ekonomiky – čo by mohlo spôsobiť prudký nárast inflácie. Niektorí investori teda považujú kryptomenu za garanciu udržania hodnoty, podobne ako zlato, ktoré si dokáže udržať svoju hodnotu v čase ekonomického stresu alebo rastúcej inflácie.

Nie jedna… a koľko?

Oplatí sa však v takýchto nestabilných časoch staviť na jednu kartu? Určite nie! Našťastie existujú spôsoby, ako znížiť riziko pri investovaní do kryptomien.

Diverzifikácia je stratégia riadenia rizík, ktorá v sebe kombinuje rôzne investície v rámci portfólia. Diverzifikované portfólio obsahuje kombináciu rôznych typov aktív a investičných nástrojov na zníženie expozície voči jedinému aktívu alebo riziku. Táto technika je založená na predpoklade, že portfólio z rôznych druhov aktív prinesie v priemere vyššie dlhodobé zisky a zníži riziko vlastnenia jednotlivého aktíva, napríklad jednej kryptomeny.

Diverzifikácia je zameraná na zmiernenie nesystematických rizikových udalostí v portfóliu, takže pozitívny výkon niektorých investícií neutralizuje negatívny výkon ostatných. Výhody diverzifikácie existujú iba vtedy, keď aktíva nie sú v dokonalej korelácii – to znamená, že reagujú rôznymi a často opačnými spôsobmi na trhové vplyvy.

Výskum a matematické modely preukázali, že udržiavanie dobre diverzifikovaného portfólia poskytuje nákladovo najefektívnejšiu úroveň znižovania rizika.

Majú Stellar a Bitcoin Cash šancu na úspech?

Najlepšie je začať diverzifikovať svoje investičné portfólio výberom správnych e-mincí. Našťastie je na trhu veľa zaujímavých produktov – najmä Stellar a Bitcoin Cash.

Stellar je platobná technológia, ktorej cieľom je prepojiť finančné inštitúcie a drasticky znížiť náklady a čas potrebný na cezhraničné prevody.

Fungovanie Stellar je podobné ako u väčšiny decentralizovaných platobných technológií. Podporuje sieť decentralizovaných serverov s distribuovanou účtovnou evidenciou, ktorá sa aktualizuje každé 2 až 5 sekúnd na všetkých uzloch. Každý uzol v sieti Stellar si vyberá inú sadu „dôveryhodných“ uzlov. Keď transakciu potvrdia všetky uzly v tejto sade, považuje sa za potvrdenú. Skrátený proces spôsobil, že sieť Stellar bola mimoriadne rýchla a hovorí sa o nej, že dokáže spracovať až 1 000 sieťových operácií za sekundu. Tokeny Stellaru sa preto považujú za mimoriadne riešenie do budúcnosti.

Hlavnými výhodami Bitcoin Cash je zase jeho nízka cena a rýchlosť transakcií. Vyššia rýchlosť v bitcoinovom reťazci je možná preto, lebo technológia Bitcoin Cash je škálovateľnejšia. To znamená, že na blockchaine môže v danom okamihu obchodovať viac ľudí. Vývojový tím Bcash rýchlo implementuje riešenia, ktoré zvyšujú škálovateľnosť blockchainu, čo mu dáva veľký potenciál pre budúce použitie.

Dva v jednom – Netricoin

Obe vyššie uvedené meny je možné zakúpiť ako súčasť revolučného produktu Netricoin. Netricoin je sada školení, webinárov, elektronických kníh a učebných pomôcok, ktoré sa plne venujú otázkam súvisiacim najmä s investíciami do kryptomien – diverzifikácii investičného portfólia. Školiace materiály sú určené pre začiatočníkov, ktorí si chcú rozšíriť vedomosti o kryptomenách a pravidlách investovania.

Prvkom, ktorý odlišuje Netricoin od ostatných kurzov, sú kryptomenové jednotky, ktoré sú k nemu pripojené – Stellar a Bitcoin Cash, v pomere 50:50. Cieľom bezplatného pridania až dvoch kryptomien je povzbudiť účastníkov kurzov a webinárov k diverzifikácii ich vlastných aktív a k investíciám do kryptomien. Zároveň je kryptomena uložená na špeciálnom účte sprostredkovateľa, čo začiatočníkom vylučuje možnosť robiť chyby alebo bráni krádeži údajov v ňom obsiahnutých.

Pre začiatočníkov?

Názory na Netricoin oceňujú, okrem vzdelávacích aspektov, skvelé zabezpečenie kryptomeny. Predovšetkým, celá operácia sa deje offline. V špeciálne zabezpečenej obálke zaslanej po zakúpení sady Netricoin sa nachádza karta s prístupovým kódom Netricoin. Kód na karte je zároveň prihlasovacie meno a heslo k účtu, na ktorom je kryptomena uložená.

Zákazník s kartou Netricoin má prístup na prezeranie hodnoty akumulovanej kryptomeny, na jej výber je však potrebné overenie e-mailom. Iba po zadaní kódu z karty a sprostredkovateľom overenej totožnosti je možné spravovať finančné prostriedky nahromadené v elektronickej peňaženke.

Podrobný návod, ako krok za krokom zobraziť hodnotu, vybrať alebo spravovať kryptomenu, je uvedený v e-maile. V prípade akýchkoľvek pochybností môže kupujúci kontaktovať zákaznícky servis so žiadosťou o pomoc alebo ďalšie pokyny.

Bezpečné prechovávanie a ľahké  nadobudnutie

Ak chcete získsada Netricoin, kontaktujte predajcu a dohodnite si telefonický hovor, počas ktorého bude predstavená ponuka a spôsob fungovania produktu. Po zakúpení získa zákazník prístup k e-mailom zaslaným vzdelávacím materiálom, ďalej možnosť prihlásiť sa na webináre a zobraziť hodnotu nahromadenej kryptomeny. Zároveň sa poštou zasiela karta s kódom Netricoin – je možné si ju vyzdvihnúť po predložení dokladu potvrdzujúceho totožnosť.

Odber nahromadenej kryptomeny je rovnako ľahký – kontaktujte predajcu, poskytnite kód a číslo peňaženky, na ktoré budú prostriedky prevedené, a počkajte na koniec akcie. Stellar aj Bitcoin Cash môžu byť zákazníkom speňažené kedykoľvek.

Sada Netricoin je produkt hlavne pre začiatočníkov, najmä pre ľudí, ktorí ešte neinvestovali online alebo to nechcú urobiť kvôli možnosti hackerského útoku alebo nepriaznivým reguláciám investorov ohľadom obchodovania s kryptomenami na burze. Umožňuje pomerne rýchlu diverzifikáciu portfólia s kryptomenami a podporuje smerovanie k profesionálnym investíciám do virtuálnej meny.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *