Site Loader

Kryptomenám sa často vraví meny budúcnosti, ale patria predovšetkým k najobľúbenejším investičným aktívam 21. storočia. Ako ale začať investovať, pokiaľ sme s kryptomenou nikdy neprišli do kontaktu?

Investovanie… zábava alebo povolanie

Dnes možno väčšinu aktív kúpiť online, čo znamená, že prístup k mnohým medzinárodným trhom je pomerne ľahký. Dokonca aj ľudia, ktorí pracujú na celý úväzok alebo majú doma deti, môžu investovať – je to len záležitosť nájdenia vhodného trhu a svojich možností.

Neznamená to ale, že by investície boli ľahký biznis; priam naopak, môžu byť veľmi komplikované. V závislosti na zvolenej možnosti sa investovanie môže stať príležitosťou na vybudovanie kariéry na celý úväzok, skrátený úväzok alebo proste spôsob, ako generovať príjem navyše.

Ľudia si často myslia, že traderi na plný úväzok na pokročilej úrovni a s ušľachtilým rodokmeňom pracujú len pre investičné banky. Rovnako rozšírené je presvedčenie, že na obchodovanie je potrebný veľký kapitál a množstvo času, ktorý tomu možno obetovať. Existujú ale alternatívne riešenie.

Prvou možnosťou – a pravdepodobne najľahšou, pretože je tak pružná a neprekáža pri bežnom živote – je obchodovanie z domu. Avšak daytrading s akciami z domu je tiež jednou z na kapitál najnáročnejších variantov investície. Je to tak, pretože minimálne kapitálové nároky na tradera obchodujúceho každý deň predstavujú na burzách najčastejšie cca 25 000 $, a táto čiastka musí byť neustále udržiavaná. Pokiaľ stav účtu klesne pod toto minimum, nebude môcť vykonávať denné transakcie, dokiaľ nebude obnovená minimálna úroveň kapitálu (vkladom hotovosti alebo cenných papierov).

Preto sa ľudia, ktorí chcú obchodovať doma, často uchyľujú k iným aktívam – ako sú kryptomeny, u ktorých sa nevyžaduje obrovský vlastný vklad.

Moderné investície – kryptomeny

Aj keď sú kryptomenové investície pomerne čerstvou formou investovania, dočkali sa záujmu už v roku 2013. Vtedy začali veľké korporácie analyzovať kryptomeny ako investičné aktívum. Záujem práve o túto formu investícií je pripisovaný dvom faktorom: vysokým potenciálnym ziskom a možnosti získať kryptomeny inak, než nákupom za tradičnú menu, teda fenoménu ťažby (mining).

Ako bežal čas, začala sa charakteristika investícií do kryptomien meniť. Téma sa čím ďalej, tým viac menej týkala tých, ktorých fascinuje technika, a častejšie profesionálnych špekulantov, ktorí začali preferovať operácie s Bitcoinmi pred tými vykonávaných na forexe. Provízie poberané najväčšími internetovými kryptoburzami neustále klesali, čo vo výsledku viedlo k utlmeniu obľuby zmenární. Vrchol obľuby tejto formy investovania sa kryl s rekordným kurzom Bitcoinu, vtedy sa tiež téma kryptomien už objavovala v médiách hlavného prúdu. Bublina Bitcoinu avšak praskla a ťažba sa stala nerentabilnou – od začiatku roku 2018 sa rozpráva skôr o investíciách do alternatívnych kryptomien.

Ripple – dobrá investícia

Ripple je systém zaúčtovania platieb a sieť výmeny mien, ktorá môže spracovávať transakcie po celom svete. Ripple slúži ako dôveryhodný agent medzi dvomi stranami transakcie, pretože môže rýchlo potvrdiť, že výmena prebehla správne. Ripple uľahčuje výmenu rôznych fiduciárnych mien, kryptomien, ako je Bitcoin, a dokonca aj komodít, ako je zlato.

„Ripple bol navrhnutý od samotného začiatku tak, aby v zásade nahradil SWIFT [popredná sieť peňažných prevodov] alebo inak nahradil transakčnú vrstvu medzi hlavnými finančnými inštitúciami“, vraví Pat White, generálny riaditeľ Bitwave.

Zakaždým, keď používatelia robia transakciu s pomocou siete, sieť poberá malý poplatok v podobe kryptomeny XRP. Štandardný poplatok za vykonanie transakcie na Ripple predstavuje 0,00001 XRP, teda veľmi málo v porovnaní s poplatkami vyberanými bankami za vykonanie cezhraničnej platby.

XRP je kryptomena fungujúca na XRP Ledger, blockchaine navrhnutom Jedom McCalebom, Arthurom Brittom a Davidom Schwartzom. McCaleb a Britto založili Ripple a využívali XRP na uľahčenie transakcií na sieti. XRP si možno kúpiť ako investíciu, coiny na výmenu za iné kryptomeny alebo ako spôsob, ako financovať transakcie v sieti Ripple.

Za zmienku stojí, že blockchain XRP pracuje trochu inak, než väčšina iných kryptomien. Iné kryptomeny otvárajú svoje knihy transakcií a procesy verifikácie všetkým, ktorí môžu rýchlo riešiť zložité rovnice, ale transakcie sú bezpečné, pretože väčšina držiteľov kníh musí pre ich pridanie súhlasiť s verifikáciou. V prípade Ripple, keď sa objavia nové transakcie, verifikátori aktualizujú svoje knihy každých tri až päť sekúnd a uisťujú sa, že sa hodia k iným knihám. Pokiaľ sa vyskytujú nezrovnalosti, prerušia spojenie. Vďaka tomu môže Ripple bezpečne a efektívne overovať transakcie, čo mu dáva prevahu nad inými kryptomenami, ako je Bitcoin.

Ripple je nesmierne užitočná sieť pre mnoho veľkých organizácií, vďaka čomu token XRP výrazne získava na hodnote už niekoľko posledných rokov.

Balíček Ripple – učte sa investovať

Už istú dobu dostupný nový spôsob štúdia v oblasti investícií do kryptomeny Ripple. Je tu reč o vzdelávacích balíčkoch s kryptomenou, v tomto prípade – balíčku Ripple. Balíček Ripple je súprava e-bookov, webinárov a školiacich materiálov určených pre začiatočníkov, ktorí snívajú o investícii do tejto meny so sľubnou budúcnosťou. K balíčku Ripple je priložený špeciálny kód a karta, s ktorých pomocou možno prevziať ako bonus zadarmo niekoľko jednotiek tokenov XRP a začať prvé investície.

Balíček Ripple ponúka zaujímavé, prepracované školiace materiály dostupné v rámci balíčka a obsahuje obsiahle kompendium informácií nielen o najnovších trendoch v investovaní do e-platidiel, ale tiež o investovaní všeobecne. Vďaka tomu všetkému dohromady sú balíčky tohto typu výnimočne žiaducou voľbou pre každého, kto by chcel začať s investíciami do virtuálnej meny.

Ale ako to funguje?

Ako si Vzdelávací balíček Ripple poradí s ochranou kryptomeny? Predovšetkým, všetky operácie prebiehajú v offline režime. V špeciálne zabezpečenej obálke odosielanej po zakúpení balíčka sa nachádza karta Ripple s náhodne vygenerovaným kódom Ripple. Kód Ripple na karte je zároveň prihlasovacím menom a heslom k účtu, na ktorom je uložená kryptomena.

Osoba vlastniaca účet Ripple má prístup k náhľadu hodnoty zhromaždenej kryptomeny, ale aby si ju vybrala, je nevyhnutná mailová verifikácia. Až po zadaní kódu Ripple prostredníkovi a overení identity je možné spravovanie prostriedkov nazhromaždených v e-peňaženke. 

Podrobný návod krok za krokom, ako si prezerať hodnotu, vybrať alebo spravovať kryptomenu, sa odovzdáva mailom. V prípade akýchkoľvek pochybností môže kupujúci balíčka kontaktovať zákaznícku podporu a získať pomoc alebo ďalšie pokyny.

Balíček Ripple možno získať len v rámci vzdelávacieho balíčka. Pre jeho získanie je nutné mailom kontaktovať predajcu a dohodnúť sa na telefonickom rozhovore, v ktorého rámci bude predstavená ponuka a spôsob fungovania balíčka. Po nákupe klient získa prístup k vzdelávacím materiálom zasielaným mailom, možnosť zapísať sa na webináre a tiež náhľad na hodnotu zhromaždenej kryptomeny. V tú istú dobu bude poštou odoslaná karta Ripple s kódom – bude ju možné prevziať po predložení dokladu potvrdzujúceho identitu.

Balíček Ripple … hodnotenie klientov

Balíček Ripple sa teší povesti inovatívnej metódy získavania vzdelávacích materiálov a tiež bezplatného množstva kryptomeny. Z tohto dôvodu možno ako medzi klientmi, tak aj na odborných blogoch nájsť mnoho komentárov. Zdá sa, že väčšina osôb, ktoré si zakúpili balíček Ripple, k nemu vyjadruje veľmi pozitívne hodnotenie.

•            Veľmi rýchlo som dostala školiace materiály a prevzala kryptomenu … môžem začať s učením od základov

Nick: Gizela

•            Prostredník ma trochu vydesil, ale vďaka nemu sa nemusím okamžite venovať investovaniu do svojho krypta, takže vo výsledku je moje hodnotenie dobré. Okrem toho, Ripple nedávno zvýšila hodnotu, je to dosť dobrá mena.

 Nick: Ida

 •           ja som si už predtým kúpil menu ripple za niekoľko tisíc a teraz som dostal balíčky a kartu ripple, ozval sa mi prostredník a niečo mi vysvetľoval, ale čakám ďalej a prezerám si pri tom materiály

Nick: Drahoslav

 •           podobné balíčky som už videl a sú asi dostupné už pár rokov, ale keď sa na trhu držia tak dlho, nedá sa im asi uprieť účinnosť. Dostanete naraz vzdelanie a krypto – celkom fajn ponuka

Nick: Perla

Vyzerá to, že je balíček Ripple dobré riešenie pre začiatočníkov, ktoré v sebe spája teóriu investovania s praxou v podobe vlastnej meny. Súprava zaisťuje prístup k školeniu a tiež umožňuje získať skúsenosti s investovaním do e-platidla Ripple. Rozhodne veľkou výhodou produktov tohto typu je to, že klient platí výhradne za vzdelávacie materiály, kryptomena sa získava ako bonus zadarmo. Vo výsledku možno rýchlo začať s prvou investíciou a vstúpiť do sveta kryptomien, ktorý má potenciál zostať tu s nami ešte mnoho rokov.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *