Site Loader

Investovanie do kryptomien sa stalo obľúbeným a výnosným koníčkom. Ako pri každej investičnej činnosti sa však oplatí byť opatrný a naučiť sa rozpoznať riziká, ktoré čakajú na amatérov vstupujúcich na trh.

Investovanie do kryptomien

S rastúcou popularitou investovania do kryptomien sa pre túto možnosť rozhoduje čoraz viac ľudí. Preto sa mnohí, ktorí by inak investovali tradičnejším spôsobom, obrátili na kryptomeny. To znamená menej obchodov pre banky a investičné spoločnosti, čo má samo osebe ďalekosiahle dôsledky.

Podľa údajov SurveyMonkey, 60 % ľudí, ktorí investovali do kryptomien, uviedlo, že tak urobili, pretože veria, že táto investícia má potenciál dlhodobého rastu. Toto je pravdepodobne najmenej rizikový a najrozumnejší dôvod, prečo investovať do kryptomien. Pri dlhodobých investíciách je totiž menej pravdepodobné, že niekto utrpí veľké straty – najmä ak investuje do aktív, ktoré sú volatilné.

Viera, že hodnota kryptomeny bude časom rásť, znamená, že sa nemusíte snažiť dokonale naplánovať svoju investíciu tak, aby ste nakúpili, keď hodnota mince klesá, a predali, keď stúpa. Namiesto toho existuje nádej, že cena mincí časom vzrastie natoľko, aby sa dosiahol zisk.

Zatiaľ čo niektorí investori do kryptomien sa rozhodli kúpiť mince, pretože veria, že sa im investícia z dlhodobého hľadiska vráti, iných motivuje nádej na rýchly zisk. V skutočnosti 44 % kryptoinvestorov uviedlo, že mince nakúpili kvôli potenciálu vysokého rastu v krátkodobom horizonte. To môže byť veľká výzva, pretože je nemožné predpovedať, čo sa stane s cenou aktíva z jedného dňa na druhý – najmä v prípade volatilnejších aktív, ako sú digitálne meny.

Investovanie… nie tak jednoduché

Investovanie je skvelý koníček, možno najlepšie platený koníček vzhľadom na náklady na kvalitné finančné poradenstvo a správu. Náš finančný svet je však taký zložitý, že ak niekto neberie investovanie vážne, pravdepodobne sa v ňom nestane dostatočne dobrým, aby uspel.

Na druhej strane sú ľudia, ktorí zachádzajú do extrémov. Zrazu všetky svoje rozhodnutia zvažujú najprv z finančného hľadiska, aj keď sú nesprávne. Jednoducho sa nedokážu uvoľniť a končia s neudržateľným a nešťastným životom (aj keď sú finančne úspešní).

Úspešné investovanie sa opiera o plán “pomalého bohatnutia“. Mnohí začínajúci investori sú však netrpezliví a nechápu, že najrozumnejšie investičné plány zahŕňajú veľa práce ešte pred nákupom kryptomien. V skutočnosti nezáleží na tom, aký je presný investičný plán, pokiaľ je to niečo rozumné. Dôležité je, či sa toho investor dokáže držať dlhodobo.

Ako sa naučiť investovať – kde začať

Ako však získať správne vedomosti? Pomôcť vám môžu školenia. Ich výber – prezenčných aj online – však môže byť neprehľadný. Ako odlíšiť užitočné poznatky od mýtov, ktoré na internete opakujú laici? Odpoveďou je investovať do spoľahlivého online školenia, najlepšie pokrývajúceho základy investovania do kryptomien. Jedným z takýchto online kurzov je balíček Stellar, vzdelávací balíček s bezplatnou kryptomenou.

Balíček – učenie sa s najlepšími

Už nejaký čas sa tvrdí, že kryptomenu Stellar možno získať ako súčasť populárnych tréningových balíkov. Ide o tzv. vzdelávací balík s kryptomenou, ktorý sa pred časom objavil na trhu. Každá takáto súprava obsahuje elektronické knihy, webové semináre a školiace materiály určené pre amatérskych investorov, ktorí chcú začať investovať do kryptomien. Tento typ produktu sa zvyčajne dodáva s dokumentom obsahujúcim kód alebo kartu, ktorá vám umožní získať niekoľko jednotiek konkrétnej kryptomeny zadarmo. To má podporiť vyčlenenie času na odbornú prípravu.

Ide o veľmi obľúbenú možnosť medzi začiatočníkmi – väčšina balíkov ponúka zaujímavé, špičkové vzdelávacie materiály, ktoré sú k dispozícii ako súčasť služby a obsahujú komplexné kompendium informácií nielen o najnovších trendoch v investovaní do elektronických peňazí, ale aj o zásadách orientácie na trhu. Tieto funkcie robia z balíčkov s kryptomenami zaujímavú možnosť pre každého, kto by chcel začať svoje dobrodružstvo v investovaní do digitálnych aktív.

Bezpečné uchovávanie

Zaujímavou možnosťou, ako darovať bezplatnú kryptomenu, je použitie tzv. karty s kódom Stellar. Po výbere balíčka sa zákazníkovi pošle na dobierku v špeciálne chránenej zásielke. Môže sa vyzdvihnúť len po preukázaní totožnosti a zaplatení za príslušný súbor kurzov. Dôvodom je ochrana citlivých údajov na karte pred neoprávneným použitím.

Takýto dokument obsahuje prihlasovacie meno a heslo, ktoré klientovi umožňujú prihlásiť sa do svojho súkromného profilu vo virtuálnej peňaženke. Tieto údaje sú k dispozícii len osobe, ktorá si zakúpila balíček Stellar. Kód na karte uložte na suchom a bezpečnom mieste (napr. v bezpečnostnej schránke v banke), kým sa kryptomena nepredá.

Keď sa obchodník rozhodne, že je čas speňažiť získanú kryptomenu Stellar, môže použiť kartu s kódom. Osoba, ktorá má kartu v držbe, môže kedykoľvek vidieť aktuálne uloženú kryptomenu, ale na jej výber je potrebné dodatočné overenie. Jediné, čo musí urobiť, je kontaktovať predajcu, informovať ho o svojom želaní speňaženia kryptomeny a potvrdiť svoje vlastníctvo zadaním prihlasovacieho mena a hesla. K speňaženiu jednotiek na zvolenú adresu súkromnej peňaženky dôjde prakticky okamžite.

Balíček Stelar – oplatí sa to? Náš názor

Balíček Stellar má povesť zaujímavého riešenia a zaujímavého investičného produktu pre začiatočníkov. Je to zaujímavá metóda učenia, ktorá spája teóriu s praxou. Výberom balíčka Stellar zákazník dostane súbor vzdelávacích materiálov v kombinácii s bezplatnou kryptomenou Stellar ako motiváciu začať. To mu umožní rozvíjať svoje investičné znalosti a začať investičnú prax so svojimi prvými aktívami.

Spôsob ukladania aj vyberania kryptomien je bezpečný a jednoduchý. Jediné, čo musíte urobiť, je objednať si balíček, vyzdvihnúť si ho a používať iba náhľad kryptomeny, kým nedokončíte štúdium. Prítomnosť fyzického nosiča (kódovej karty) minimalizuje možnosť odcudzenia finančných prostriedkov alebo iných náhodných udalostí. Tento spôsob vzdelávania je tiež relatívne lacný, pretože začínajúci investor platí len za vzdelávacie materiály a kryptomenu Stellar dostáva zadarmo. 

Tento spôsob investovania má povesť bezpečnej alternatívy na získanie a uloženie kryptomeny. Navyše si s ňou zákazník nemusí hneď zakladať účet vo virtuálnej peňaženke ani sa obávať o bezpečnosť pred hackermi a zlodejmi. Stačí, ak si doma ukryje svoju fyzickú kartu s prihlasovacím menom a heslom. Z bezpečnostných dôvodov sa však odporúča vyberať kryptomeny až po zvládnutí teoretických základov investovania, na čo vás majú pripraviť priložené materiály o investovaní a správe kryptomeny Stellar.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *