Site Loader

Bez ohľadu na to, čo si ľudia o kryptomenách osobne myslia – je nepopierateľné, že sa stali jednou z najžiadanejších investícií posledných rokov. Je však nákup jediným spôsobom, ako z kryptomeny získať primeranú sumu?

Kryptomeny a ich budúcnosť

Komunita kryptomien, ktorej kedysi rozumela len relatívne malá komunita protiprúdových investorov, sa dnes stala všeobecne známou – a rýchlo. Analytici odhadujú, že svetový trh s kryptomenami sa do roku 2030 strojnásobí a dosiahne kapitalizáciu takmer 5 miliárd dolárov.

A čo viac, profil investorov sa rozvinul. V dobe virálnych informácií to už nie je taký úzkoprofilový koníček. Každodenní spotrebitelia skôr vnímali túto novú triedu aktív ako spôsob doplnenia V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi začali starší spotrebitelia podporovať kryptomeny oveľa rýchlejším tempom. V Spojených štátoch tvoria ľudia starší ako 35 rokov takmer polovicu (47 %) tých, ktorí plánujú investíciu do kryptomien v najbližších šiestich mesiacoch.

Mnohí z týchto súčasných a potenciálnych investorov do kryptomien ponúkajú nový spôsob, ako spravovať svoje financie, a mnohí tiež veria, že finančná sloboda kryptomien ich oslobodila od nepružnosti tradičného bankovníctva.

Získajte kryptomeny

V súčasnosti je najpopulárnejšou možnosťou získania kryptomien nákup tradičných mien v zmenárňach alebo burzách a ich následná výmena za konkrétnu kryptomenu. Pri mnohých typoch elektronických mincí to však nie je možné. Zmenárne podporujú len najpopulárnejšie meny, ako sú Bitcoin, Bitcoin cash, Ethereum, Litecoin a Ripple. Pritom je dôležité mať na pamäti, že trh s kryptomenami stále rastie a na prístup k zvyšným približne 2 000 existujúcim kryptomenám, bežne označovaným ako „altcoiny“, musia používatelia obchodovať s Bitcoinmi (BTC) alebo Ethereom (ETH). Napríklad burza Coinbase ponúka Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash, ktoré si používatelia môžu zakúpiť debetnou kartou. Na získanie altcoinov musí používateľ burzy previesť BTC, ETH, LTC alebo BCH na burzu, ktorá má všetky tieto páry.

Existuje však aj iná možnosť, ako kryptomenu získať, a to jej vykopať, alebo vyťažiť. Ťažba je proces, ktorý Bitcoin a niekoľko ďalších kryptomien používajú na generovanie mincí a overovanie nových transakcií. Zahŕňa rozsiahle, decentralizované siete počítačov po celom svete, ktoré overujú a zabezpečujú blockchainy – virtuálne účtovné knihy, ktoré dokumentujú transakcie kryptomien.

Na oplátku za prispenie ich výpočtového výkonu sú počítače v sieti odmenené novými mincami. To je dôvod, prečo sa tí, ktorí sa podieľajú na ťažbe, nazývajú ťažiari: udržiavajú a zabezpečujú blockchain, blockchain ich odmeňuje mincami a tieto mince zase poskytujú ťažiarom motiváciu udržiavať blockchainovú sieť.

Krypto-bager… čo to je

Bagrom kryptomien môže byť počítač alebo jedna grafická karta. Najbežnejšie sú súpravy grafických kariet alebo vyhradené zariadenia typu ASIC. Musia spĺňať príslušné požiadavky najmä z hľadiska výkonu. Proces „ťaženia“ je validácia nových blokov a ich pripojenie k existujúcej sekvencii – takzvanému blockchainu. Na vyťaženie nového bloku musí kopáč vyriešiť kryptografický problém. Ide o nájdenie reťazca znakov, takzvaný hash. Výkon „bagrov“ sa meria v hashoch za sekundu (H/s).

Ťažba kryptomien nie je nič iné ako potvrdzovanie transakcií v distribuovanej databáze. Zjednodušene povedané, ide o potvrdenie nových blokov a ich pripojenie k existujúcemu blockchainu. Nazvať túto činnosť „ťažením“ súvisí s analógiou „ťaženie zlata“, ktorá v tomto prípade existuje. V podstate sa teda fungovanie ťažiara kryptomien scvrkáva na spracovanie obrovského množstva dát. Vzhľadom na to, že kryptografický protokol je open-source – môžete sa kedykoľvek pripojiť k ťažiacemu stroju. Stačí zadať výstup, ktorý obsahuje: transakcie a hash predchádzajúceho bloku. Zariadenie copan oznámi nájdené riešenie na sieti a ostatní účastníci procesu skontrolujú jeho platnosť. Ak je toto riešenie overené, nový blok sa považuje za vyťažený a osoba zodpovedná zaň dostane určitý počet digitálnych mincí.

Asic Pro… ako to funguje

krypto-strojmi Asic Pro obsahuje jeden z najlepšie navrhnutých ASIC na ťaženie Bitcoinov cez USB zariadenie na trhu.

Špecifický integrovaný obvod (ASIC) je mikročip navrhnutý a vyrobený výhradne na ťažbu kryptomien s výnimočnou presnosťou a rýchlosťou. V porovnaní so všetkými predchádzajúcimi technológiami ponúka 100-násobný nárast výkonu pri znížení spotreby energie. Niektorí odborníci považujú ASIC za koncovú technológiu, keďže podobné zariadenia v blízkej budúcnosti nič nenahradí. Keďže ich čipy sú navrhnuté a skonštruované špeciálne pre jednu úlohu, zariadenia prevyšujú akúkoľvek inú technológiu, ako je použitie špeciálnych grafických kariet alebo počítačových čipov.

krypto-strojmi Asic Pro je najvýkonnejší stroj SHA-256 vo formáte USB, čo znamená, že aj v dnešnej dobe s ním možno dosiahnuť ohromujúce výsledky.

Asic Pro a… návod na použitie

Jednou z charakteristických vlastností Asic Pro je jednoduchosť použitia. Zákazníkom stačí prejsť procesom používania v štyroch krokoch, aby z tejto najmodernejšej kryptomeny vyťažili maximum.

Objednávky možno zadať prostredníctvom vyhradenej webovej stránky alebo sprostredkovateľa. Počas rozhovoru s obchodným zástupcom sa zákazník presne dozvie, z čoho sa ťažiaci stroj Asic Pro skladá. Zásielka so strojom bude doručená osobne na uvedenú adresu.

Obdržaný balík je potrebné rozbaliť a následne pripojiť k počítaču s internetom cez USB port. Asic Pro má špeciálny HTML súbor, ktorý po pripojení k sieti automaticky presmeruje používateľa na webovú stránku.

Na stránku je možné pristupovať iba pomocou kryptomeny Asic Pro, aby bola zaistená bezpečnosť. Na stránke sa zákazník bude môcť prihlásiť, stiahnuť si špeciálny softvér, ktorý umožní fungovanie zariadenia, a získať prístup k svojmu účtu elektronickej peňaženky. Keď sa zákazník prihlási na stránku, stiahne si softvér a zariadenie je plne funkčné, krypto-strojmi Asic Pro sa sám pripojí k kryptomenovej sieti.

Vyššie uvedený proces plne demonštruje, aké ľahké je ovládať kopírku kryptomien Asic Pro. Jedinou úlohou používateľa je zakúpiť si zariadenie, pripojiť ho k počítaču s internetom, postupovať podľa pokynov a pravidelne ho používať.

Éra ťažby kryptomien určite neskončila. So zariadeniami, ako je ťažiaci stroj kryptomien Asic Pro, sa môže ktokoľvek stať ťažiarom a zarábať peniaze ťažbou virtuálnych mincí!

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *